TDK Corporation VLCF5028T-3R3N1R7-2
Part No.:
VLCF5028T-3R3N1R7-2
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLCF5028T-3R3N1R7-2.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.74A 37MOHM SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.74 A
Current - Saturation (Isat):
1.74A
DC Resistance (DCR):
37mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)