TDK Corporation VLCF5028T-221MR22-2
Part No.:
VLCF5028T-221MR22-2
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLCF5028T-221MR22-2.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 220MA 1.38OHM SM
Shipping
Inventory:409
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
220 mA
Current - Saturation (Isat):
220mA
DC Resistance (DCR):
1.38Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)