TDK Corporation VLCF5020T-6R8N1R3-1
Part No.:
VLCF5020T-6R8N1R3-1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLCF5020T-6R8N1R3-1.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.39A 165MOHM SM
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.39 A
Current - Saturation (Isat):
1.39A
DC Resistance (DCR):
165mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)