TDK Corporation VLCF5020T-3R3N2R0-1
Part No.:
VLCF5020T-3R3N2R0-1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLCF5020T-3R3N2R0-1.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.02A 96MOHM SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.02 A
Current - Saturation (Isat):
2.02A
DC Resistance (DCR):
96mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)