TDK Corporation VLCF5020T-3R3N1R6
Part No.:
VLCF5020T-3R3N1R6
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLCF5020T-3R3N1R6.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.6A 83 MOHM SMD
Shipping
Inventory:873
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
83mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)