TDK Corporation VLBU1007090T-R15L
Part No.:
VLBU1007090T-R15L
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLBU1007090T-R15L.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 70A 0.18MOHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
VLBU
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
70 A
Current - Saturation (Isat):
90A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.18mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)