Mornsun America, LLC VCB4805SBO-75WFR3-N
Part No.:
VCB4805SBO-75WFR3-N
Package:
Sixteenth Brick
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VCB4805SBO-75WFR3-N.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER
Series:
VCB48_SBO-75W(F)R3(-N) (75W)
Package/Case:
Sixteenth Brick
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
15A
Power (Watts):
75 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
92%