Mornsun America, LLC URB4824LD-40WR3
Part No.:
URB4824LD-40WR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URB4824LD-40WR3.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER
Series:
URB48_LD-40W(H)R3 (40W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
1.667A
Power (Watts):
40 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
92%