Mornsun America, LLC URB4805LD-60WHR3
Part No.:
URB4805LD-60WHR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URB4805LD-60WHR3.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER1
Series:
URB48_LD-60WHR3 (60W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
12A
Power (Watts):
60 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Features:
Adjustable Output, Heat Sink
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
92.5%