Mornsun America, LLC URB2412LD-60WR3
Part No.:
URB2412LD-60WR3
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URB2412LD-60WR3.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
URB24_LD-60WR3 (60W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
5A
Power (Watts):
60 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
93%