Mornsun America, LLC URB2412LD-60WHR3
Part No.:
URB2412LD-60WHR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URB2412LD-60WHR3.pdf
Series:
URB24_LD-60W(H)R3 (60W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
5A
Power (Watts):
60 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Adjustable Output, Heat Sink
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
93%