URA2412LD-60WHR3.pdf
| Image |  |
| Series | URA_LD-20WR3 (20W) | URA_LD-20WR3 (20W) | URA_LD-30WR3 (30W) | URA_LD-30WR3 (30W) | URA24_LD-60WR3 (60W) |
| Package/Case | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| Number of Outputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage - Output 1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage - Output 2 | -12V | -12V | -12V | -12V | -12V |
| Voltage - Output 3 | - | - | - | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - | - | - | - |
| Current - Output (Max) | 834mA, 834mA | 834mA, 834mA | 1.25A, 1.25A | 1.25A, 1.25A | 2.5A, 2.5A |
| Power (Watts) | 20 W | 20 W | 30 W | 30 W | 60 W |
| Voltage - Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 2.25 kV |
| Efficiency | 88% | 88% | 89% | 89% | 90.5% |