TDK Corporation TSL1315RA-222JR55-PF
Part No.:
TSL1315RA-222JR55-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL1315RA-222JR55-PF.pdf
Description:
FIXED IND 2.2MH 550MA 2 OHM TH
Packaging:
Tape & Box (TB)
Inductance:
2.2 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
550 mA
Current - Saturation (Isat):
830mA
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:
700kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)