TDK Corporation TSL1315RA-221K1R7-PF
Part No.:
TSL1315RA-221K1R7-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL1315RA-221K1R7-PF.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 1.7A 200 MOHM TH
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
2.7A
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
2.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)