TDK Corporation TSL0808RA-470K1R2-PF
Part No.:
TSL0808RA-470K1R2-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL0808RA-470K1R2-PF.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.2A 130 MOHM TH
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
6.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.346" (8.80mm)