TDK Corporation TSL0808RA-3R3M3R8-PF
Part No.:
TSL0808RA-3R3M3R8-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL0808RA-3R3M3R8-PF.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.8A 17 MOHM TH
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
4.5A
DC Resistance (DCR):
17mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
34MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.346" (8.80mm)