TDK Corporation TSL0808RA-220K1R7-PF
Part No.:
TSL0808RA-220K1R7-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.TSL0808RA-220K1R7-PF.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.7A 70 MOHM TH
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.346" (8.80mm)