TDK Corporation SPM10054T-680M-HZR
Part No.:
SPM10054T-680M-HZR
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SPM10054T-680M-HZR.pdf
Description:
AUTO IND 68H 3.7A 163MOHM
Shipping
Inventory:155
Series:
SPM-HZR
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.7 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
DC Resistance (DCR):
163mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)