TDK Corporation SPM10054T-4R7M-HZR
Part No.:
SPM10054T-4R7M-HZR
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SPM10054T-4R7M-HZR.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 9.5A 0.014OHM SM
Shipping
Inventory:909
Series:
SPM-HZR
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.5 A
Current - Saturation (Isat):
12.2A
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)