TDK Corporation SPM10054T-4R7M-HZ
Part No.:
SPM10054T-4R7M-HZ
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SPM10054T-4R7M-HZ.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 14.3A 12.15MOHM
Shipping
Inventory:779
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
SPM-HZ
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14.3 A
Current - Saturation (Isat):
6.6A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
12.15mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)