TDK Corporation SPM10054T-2R5M-HZ
Part No.:
SPM10054T-2R5M-HZ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SPM10054T-2R5M-HZ.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH SMD
Shipping
Inventory:584
Series:
SPM-HZ
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Drum Core, Wirewound
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)