Festo Corporation SPAU-P10R-T-R14M-L-PNLK-PNVBA-M12D
Part No.:
SPAU-P10R-T-R14M-L-PNLK-PNVBA-M12D
Manufacturer:
Festo Corporation
Category:
Pressure Sensors, Transducers
Package:
Module Box with Display
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SPAU-P10R-T-R14M-L-PNLK-PNVBA-M12D.pdf
Description:
SENSOR 145.04PSI R1/4" 5V
Manufacturer:
Festo Corporation
Series:
Package/Case:
Module Box with Display
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Applications:
Pressure Type:
Vacuum
Operating Pressure:
145.04PSI (1000kPa)
Output Type:
Analog Current, Analog Voltage, NPN/PNP- NC/NO
Output:
4 mA ~ 20 mA, 0 V ~ 10 V, 1 V ~ 5 V
Accuracy:
±1.5%
Voltage - Supply:
20V ~ 30V
Port Size:
Male - R1/4" (6.35mm)
Port Style:
Threaded
Features:
Termination Style:
Maximum Pressure:
217.56PSI (1500kPa)
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
1. How to order SPAU-P10R-T-R14M-L-PNLK-PNVBA-M12D on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SPAU-P10R-T-R14M-L-PNLK-PNVBA-M12D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SPAU-P10R-T-R14M-L-PNLK-PNVBA-M12D?
Series - - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Applications - - - - -
Pressure Type Vacuum Vacuum Vacuum Vacuum Vacuum
Output 4 mA ~ 20 mA, 0 V ~ 10 V, 1 V ~ 5 V 4 mA ~ 20 mA, 0 V ~ 10 V, 1 V ~ 5 V 4 mA ~ 20 mA, 0 V ~ 10 V, 1 V ~ 5 V 4 mA ~ 20 mA, 0 V ~ 10 V, 1 V ~ 5 V 4 mA ~ 20 mA, 0 V ~ 10 V, 1 V ~ 5 V
Accuracy ±1.5% ±1.5% ±1.5% ±1.5% ±1.5%
Voltage - Supply 20V ~ 30V 20V ~ 30V 20V ~ 30V 20V ~ 30V 20V ~ 30V
Port Size Male - R1/4" (6.35mm) Male - 1/8" (3.18mm) NPT Male - G1/8" (3.18mm) Male - R1/8" (3.18mm) Male - R1/8" (3.18mm)