Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ28AHM3/I
Part No.:
SMBJ28AHM3/I
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMBJ28AHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ28AHM3/I on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ28AHM3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ28AHM3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ28AHM3/I.
Image SMBJ28AHM3_B/I SMBJ28AHM3_B/H SMBJ28AHM3_A/I SMBJ28AHM3_A/H SMBJ28AHM3/H
Part Number SMBJ28AHM3_B/I SMBJ28AHM3_B/H SMBJ28AHM3_A/I SMBJ28AHM3_A/H SMBJ28AHM3/H
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V 28V 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A 13.2A 13.2A 13.2A 13.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W