Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ24AHM3/I
Part No.:
SMBJ24AHM3/I
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMBJ24AHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ24AHM3/I on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ24AHM3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ24AHM3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ24AHM3/I.
Image SMBJ24AHM3_B/I SMBJ24AHM3_B/H SMBJ24AHM3_A/H SMBJ24AHM3_A/I SMBJ24AHM3/H
Part Number SMBJ24AHM3_B/I SMBJ24AHM3_B/H SMBJ24AHM3_A/H SMBJ24AHM3_A/I SMBJ24AHM3/H
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.4A 15.4A 15.4A 15.4A 15.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W