Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ22CAHM3/I
Part No.:
SMBJ22CAHM3/I
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMBJ22CAHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ22CAHM3/I on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ22CAHM3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ22CAHM3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ22CAHM3/I.
Image SMBJ22CAHM3_B/I SMBJ22CAHM3_B/H SMBJ22CAHM3_A/I SMBJ22CAHM3_A/H SMBJ22CAHM3/H
Part Number SMBJ22CAHM3_B/I SMBJ22CAHM3_B/H SMBJ22CAHM3_A/I SMBJ22CAHM3_A/H SMBJ22CAHM3/H
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V 22V 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V 35.5V 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.9A 16.9A 16.9A 16.9A 16.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W