Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ20CAHM3/I
Part No.:
SMBJ20CAHM3/I
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMBJ20CAHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ20CAHM3/I on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ20CAHM3/I price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ20CAHM3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ20CAHM3/I.
Image SMBJ20CAHM3_B/I SMBJ20CAHM3_B/H SMBJ20CAHM3_A/I SMBJ20CAHM3_A/H SMBJ20CAHM3/H
Part Number SMBJ20CAHM3_B/I SMBJ20CAHM3_B/H SMBJ20CAHM3_A/I SMBJ20CAHM3_A/H SMBJ20CAHM3/H
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Obsolete Obsolete Discontinued at Digi-Key
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V 32.4V 32.4V 32.4V 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.5A 18.5A 18.5A 18.5A 18.5A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W