Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ130AHM3/I
Part No.:
SMBJ130AHM3/I
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMBJ130AHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ130AHM3/I on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ130AHM3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ130AHM3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ130AHM3/I.
Image SMBJ130AHM3_B/I SMBJ130AHM3_B/H SMBJ130AHM3_A/I SMBJ130AHM3_A/H SMBJ130AHM3/H
Part Number SMBJ130AHM3_B/I SMBJ130AHM3_B/H SMBJ130AHM3_A/I SMBJ130AHM3_A/H SMBJ130AHM3/H
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V 130V 130V 130V 130V
Voltage - Breakdown (Min) 144V 144V 144V 144V 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V 209V 209V 209V 209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A 2.9A 2.9A 2.9A 2.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W