Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ11AHM3/I
Part No.:
SMBJ11AHM3/I
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMBJ11AHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ11AHM3/I on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ11AHM3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ11AHM3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ11AHM3/I.
Image SMBJ11AHM3_B/I SMBJ11AHM3_B/H SMBJ11AHM3_A/I SMBJ11AHM3_A/H SMBJ11AHM3/H
Part Number SMBJ11AHM3_B/I SMBJ11AHM3_B/H SMBJ11AHM3_A/I SMBJ11AHM3_A/H SMBJ11AHM3/H
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V 11V 11V 11V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V 18.2V 18.2V 18.2V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A 33A 33A 33A 33A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W