Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ110CAHM3/I
Part No.:
SMBJ110CAHM3/I
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMBJ110CAHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ110CAHM3/I on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ110CAHM3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ110CAHM3/I?
Image SMBJ110CAHM3_B/I SMBJ110CAHM3_B/H SMBJ110CAHM3_A/I SMBJ110CAHM3_A/H SMBJ110CAHM3/H
Part Number SMBJ110CAHM3_B/I SMBJ110CAHM3_B/H SMBJ110CAHM3_A/I SMBJ110CAHM3_A/H SMBJ110CAHM3/H
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V 110V 110V 110V 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V 122V 122V 122V 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V 177V 177V 177V 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A 3.4A 3.4A 3.4A 3.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W