TDK Corporation SLF7055T-3R3N3R3-3PF
Part No.:
SLF7055T-3R3N3R3-3PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF7055T-3R3N3R3-3PF.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.3A 31.2MOHM SM
Series:
SLF
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
DC Resistance (DCR):
31.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)