TDK Corporation SLF7045T-6R8M1R7-PF
Part No.:
SLF7045T-6R8M1R7-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF7045T-6R8M1R7-PF.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.74A 46.8 MOHM
Series:
SLF
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.74 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
46.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)