TDK Corporation SLF7028T-3R3M1R6-PF
Part No.:
SLF7028T-3R3M1R6-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF7028T-3R3M1R6-PF.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.6A 28 MOHM SMD
Product Status:
Obsolete
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
DC Resistance (DCR):
28mOhm
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)