TDK Corporation SLF6045T-1R5N4R0-3PF
Part No.:
SLF6045T-1R5N4R0-3PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF6045T-1R5N4R0-3PF.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 4.1A 20.8MOHM SM
Shipping
Inventory:732
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.1 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
20.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)