TDK Corporation SLF6028T-4R7M1R6-PF
Part No.:
SLF6028T-4R7M1R6-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF6028T-4R7M1R6-PF.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.5A 34.1MOHM SM
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
34.1mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)