TDK Corporation SLF6028T-330MR69-PF
Part No.:
SLF6028T-330MR69-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF6028T-330MR69-PF.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.1A 177.6MOHM SM
Shipping
Inventory:395
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
690mA
DC Resistance (DCR):
177.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)