TDK Corporation SLF12575T-6R8N5R9-H
Part No.:
SLF12575T-6R8N5R9-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12575T-6R8N5R9-H.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 5.9A 15.72 MOHM
Shipping
Inventory:803
Series:
SLF-H
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.9 A
Current - Saturation (Isat):
7.2A
DC Resistance (DCR):
15.72mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)