TDK Corporation SLF12575T-5R6N6R3-PF
Part No.:
SLF12575T-5R6N6R3-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12575T-5R6N6R3-PF.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 6.3A 13.9MOHM SM
Shipping
Inventory:220
Series:
SLF
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.3 A
Current - Saturation (Isat):
7.8A
DC Resistance (DCR):
13.9mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)