TDK Corporation SLF12575T-3R9N6R7-PF
Part No.:
SLF12575T-3R9N6R7-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12575T-3R9N6R7-PF.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 6.7A 12.5MOHM SM
Shipping
Inventory:847
Series:
SLF
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.7 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
12.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)