TDK Corporation SLF12575T-151M1R5-PF
Part No.:
SLF12575T-151M1R5-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12575T-151M1R5-PF.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 1.6A 210MOHM SMD
Shipping
Inventory:712
Series:
SLF
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
210mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)