TDK Corporation SLF12565T-7R0N5R0-PF
Part No.:
SLF12565T-7R0N5R0-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12565T-7R0N5R0-PF.pdf
Description:
FIXED IND 7UH 5A 21.2 MOHM SMD
Series:
SLF
Inductance:
7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
5.7A
DC Resistance (DCR):
21.2mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)