TDK Corporation SLF12565T-7R0N5R0-H
Part No.:
SLF12565T-7R0N5R0-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12565T-7R0N5R0-H.pdf
Description:
FIXED IND 7UH 5A 21.24 MOHM SMD
Shipping
Inventory:421
Series:
SLF-H
Inductance:
7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
5.7A
DC Resistance (DCR):
21.24mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)