TDK Corporation SLF12565T-2R0N6R2-PF
Part No.:
SLF12565T-2R0N6R2-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12565T-2R0N6R2-PF.pdf
Description:
FIXED IND 2UH 6.2A 14 MOHM SMD
Series:
SLF
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.2 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)