TDK Corporation SLF12565T-221M1R0-PF
Part No.:
SLF12565T-221M1R0-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12565T-221M1R0-PF.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 1.2A 328MOHM SMD
Series:
SLF
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
328mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)