TDK Corporation SLF12565T-150M4R2-H
Part No.:
SLF12565T-150M4R2-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12565T-150M4R2-H.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 4.2A 28.44MOHM SM
Series:
SLF-H
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.2 A
Current - Saturation (Isat):
4.2A
DC Resistance (DCR):
28.44mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)