TDK Corporation SLF12565T-102MR45-H
Part No.:
SLF12565T-102MR45-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12565T-102MR45-H.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 500MA 2.016OHM SMD
Shipping
Inventory:190
Series:
SLF-H
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
2.016Ohm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)