TDK Corporation SLF10165T-6R8N4R33PF
Part No.:
SLF10165T-6R8N4R33PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF10165T-6R8N4R33PF.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 4.3A 18.2MOHM SM
Shipping
Inventory:724
Series:
SLF
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.3 A
Current - Saturation (Isat):
4.6A
DC Resistance (DCR):
18.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.268" (6.80mm)