TDK Corporation SLF10165T-3R3N5R8-3PF
Part No.:
SLF10165T-3R3N5R8-3PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF10165T-3R3N5R8-3PF.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 5.8A 12.5MOHM SM
Series:
SLF
Product Status:
Not For New Designs
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.8 A
Current - Saturation (Isat):
7.8A
DC Resistance (DCR):
12.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.268" (6.80mm)
1. How to order SLF10165T-3R3N5R8-3PF on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SLF10165T-3R3N5R8-3PF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLF10165T-3R3N5R8-3PF?
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series SLF SLF SLF SLF SLF
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 22 µH 3.3 µH 2.2 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±30% ±30% ±30%
Current Rating (Amps) 3.8 A 2.4 A 5.8 A 6.3 A 4.7 A
Current - Saturation (Isat) 4.1A 2.7A 7.8A 8.9A 6.1A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 22.2mOhm Max 53.8mOhm Max 12.5mOhm Max 10.9mOhm Max 15.2mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm) 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm) 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm) 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm) 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm) 0.268" (6.80mm) 0.268" (6.80mm) 0.268" (6.80mm) 0.268" (6.80mm)