TDK Corporation SLF10165T-1R5N6R83PF
Part No.:
SLF10165T-1R5N6R83PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF10165T-1R5N6R83PF.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 6.8A 8.71MOHM SM
Series:
SLF
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.8 A
Current - Saturation (Isat):
10.7A
DC Resistance (DCR):
8.71mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.268" (6.80mm)