TDK Corporation SLF10145T-470M1R4-PF
Part No.:
SLF10145T-470M1R4-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF10145T-470M1R4-PF.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.5A 120 MOHM SMD
Shipping
Inventory:365
Series:
SLF
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)