TDK Corporation SLF10145T-3R3N3R7-PF
Part No.:
SLF10145T-3R3N3R7-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF10145T-3R3N3R7-PF.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.7A 19.3MOHM SM
Series:
SLF
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.7 A
Current - Saturation (Isat):
4.9A
DC Resistance (DCR):
19.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)